Bądź widoczny w Internecie

Strona internetowa to najtańsza i najskuteczniejsza forma reklamy. Bądź widoczny także w sieci i przedstaw swoją ofertę milionom odbiorców!

Zobacz Ofertę

Zadbaj o wizerunek firmy

Wizytówka w sieci jest istotnym elementem budowania wizerunku. Pozwól zachęcić klientów do skorzystania z Twoich usług.

Zobacz Projekty

Budowa stron od A do Z

Praca nad oferowanymi stronami zaczyna się od projektu graficznego, a kończy na integracji z przyjaznym i łatwym w obsłudze system zarządzania treścią.

Zobacz Ofertę

Oczyszczanie / zabezpieczanie tablicy $_POST

Przydatny skrawek kodu, a raczej funkcja, która pomaga zabezpieczyć przesłane dane w formularzu przed SQL Injection. Jako parametr wystarczy wstawić tablicę $_POST. Funkcja zwróci nam tę samą tablicę, ale oczyszczoną.

Przyjazne linki bez .htaccess

Zdarza się, że na niektórych serwerach może nie być włączona obsługa plików .htaccess lub modułu mod_rewrite. Przeszkadza to w konstruowaniu przyjaznych linków. Jednakże istnieje sposób na przyjazne adresy przy użyciu samego PHP.

Prosta paginacja dla tablic w PHP

Podczas budowy skryptu, np. listującego pliki z danego katalogu, gdzie plików jest dość sporo, warto dodać paginację. Jeżeli zadbamy o to, by wyniki były zwracane w postaci tablicy, możemy ją skonstruować w prosty sposób. Zacznijmy od przeszukania katalogu. Użyjemy do tego funkcji glob(), która zwróci tablicę. // Gw...

Komentarze

kszere | kszere.tk

Warto dodawać przykłady przed i po lub mini przykładowe skrypty. :)...

Mariusz

Do zabezpieczeń można wykorzystać filtry, http://klocus.pl/4,pl,blog,entry-3-filtrowanie-danych-w-php.html,...

klocek

@Nieznany, w najbliższym czasie postaram się o taki wpis ;-)...

Social Media

facebook logo